Ana sayfa Bayrampaşa Haberleri Bayrampaşa’da Engellilere Özel Hizmet

Bayrampaşa’da Engellilere Özel Hizmet

Bayrampaşa Belediyesi Engelliler Merkezi, ‘kişisel bakım günleri’ uygulaması ile de engellilerin kalplerine dokunuyor.

Haftada bir gün gerçekleştirilen uygulamayla merkeze kayıtlı engelli bireylere ücretsiz olarak kuaför ve kişisel bakım hizmeti veriliyor.

GÜLER: “YAPTIĞIM İŞİ GÖNÜLLÜ OLARAK YAPIYORUM’’

Bayrampaşa Belediyesi Engelliler Merkezi, ilçedeki engelli vatandaşlara yönelik her çarşamba ‘kişisel bakım günü’ düzenliyor. Merkeze kayıtlı engelli bireylere kuaför Hakkı Akif Güler ve ekibi tarafından ücretsiz olarak kuaför ve kişisel bakım hizmeti veriliyor. Engelliler Merkezi’nde engelli bireylerin saç kesimini, tırnak bakımını, sakal tıraşını yapan ve fön çeken Güler, “Yaptığım işi gönüllü olarak yapıyorum ve bundan da son derece keyif alıyorum. Belediyemizle iş birliği içinde gerçekleştirdiğimiz bu uygulamanın tüm meslektaşlarıma örnek olmasını diliyorum. Engelli kardeşlerimizin gözlerindeki mutluluğu gördükçe tüm yorgunluğum gidiyor. Ekibimle birlikte engelli kardeşlerimize bu hizmeti vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Uygulamadan oldukça memnun olan engelli vatandaşlar ve aileleri de Bayrampaşa Belediyesi’ne ve kuaför Hakkı Akif Güler’e teşekkür ederek duygularını dile getirdi. Şu ana kadar yaklaşık bin engelli bireyin faydalandığı uygulamanın kapsamı genişletilerek devam ettirilmesi planlanıyor.