Ana sayfa Beykoz Haberleri Beykoz’daki kaçak yapıların yıkımına başlandı

Beykoz’daki kaçak yapıların yıkımına başlandı

Beykoz Belediyesi görevlileri, İstanbul Valiliğinden gelen açıklamadan sonra orman arazilerinde belirlenen kaçak yapıların yıkımı için işlemler başladı.

Yeni Mahalle, Tokatköy, Dereseki, Anadolu Feneri mahallerinde kaçak yapıların olduğu bölgelerde emniyet personelleri güvenlik tedbiri alırken Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de gözlemci olarak yer aldı.

2017’den Bu Yana Usulsüz Yollarla 315 Adet Muhtelif Konu İnşa edildi

Gerekli merciler tarafından kaçak yapıların elektrik, su ve doğalgazlarını etkisiz hale getiren ekipler, vatandaşların evi tahliye edilmesinden sonra harekete geçerek iş makineleriyle 48 binayı yıkmaya başladı.

İstanbul Valiliği, devlet ormanlarında 2017’den sonra usulsüz yollarla yapılan 315 muhtelif cinste kaçak yapının yıkılacağını duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Orman Bölge Müdürlüğünce 31.12.2017 tarihinden sonra yapıldığı tespit edilen 315 kaçak yapının, 775 sayılı Gecekondu Kanunu’nun 18. Maddesi gereğince bulunduğu yer belediyesince yıkılması için 14 ilçemizin belediye başkanlığına bildirimde bulunulmuştur. Valiliğimizin koordinasyonunda; Arnavutköy, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Eyüpsultan, Kağıthane, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şile ve Ümraniye ilçelerimizdeki kaçak yapıların yıkılması amacıyla belediyelerimizce oluşturulan yıkım ekiplerine valiliğimizce görev sorumluluk alanlarına göre Jandarma ve Polis ekipleri görevlendirilerek her türlü güvenlik desteği sağlanmış ve gerekli bütün önlemler alınmıştır” denildi. Valiliğin açıklamasının ardından Beykoz ve Arnavutköy’de kaçak yapılar yıkılmaya başladı. Gergin geçen yıkım havadan da görüntülendi.