Ana sayfa Eğitim Haberleri İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın Davetine Yanıt: Elbette Katılacağım

İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın Davetine Yanıt: Elbette Katılacağım

Yenibosna’da bir okulda kırtasiye malzemeleri dağıtma etkinliğine katılan İBB Başkanı İmamoğlu, “Okul öncesi eğitim verme konusunda büyük bir devrimi başlatacağız.Kreş sayısını arttıracağız” dedi.

“Okullar bizim önceliğimiz olacak” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve İstanbul Valiliği’nin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu biliyorum. Senkronize çalışma yapmak adına, tüm iyi niyetli girişimlerimizi, Valiliğimizle ve MEB’le yapacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya, en yüksek çabayı göstermeye, fırsat verilirse de en yoğun katkıyı sunmaya hazır olduğumuzu buradan duyurmak isterim.

“Kreş sayısını arttıracağız”

Yüz binlerce çocuğumuza okul öncesi eğitim verme konusunda büyük bir devrimi başlatacağız. Kreş meselesini çok önemsiyoruz. Annelerimizin çocuklarını bizlere emanet ettiği her kreş sayısını artırdığımızda, iyi biliyorum ki annelerimiz hayata atılacaklar, üretecekler ve kendi aile ekonomilerine de katkıda bulunacaklar. Bu aynı zamanda mutlu yuvaların sayısını şehrimizde daha da artıracak. Bunun bilincindeyiz.”

“Devletin her kademesiyle maksimum diyalog”

İmamoğlu, okuldan ayrılışı sırasında gazetecilerin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanını Ankara’ya davet etti. Gidecek misiniz” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Tabii ki. Neticede bizim bireysel bir talebimiz vardı. Sayın Cumhurbaşkanı, bütün büyükşehir belediye başkanlarıyla, sanıyorum belediyelerin sorunlarını konuşmak için ya da tartışmak üzere bir toplantı daveti yaptılar. Elbette ki katılacağız. Elbette şehrimizin, aslında bütün büyükşehirlerimizin sorunlarını kendileriyle paylaşma imkanımız olacak. Dediğim gibi, biz, devletin her kademesinde maksimum diyalog maksimum ilişkiden yanayız.”