Ana sayfa Eğitim Haberleri İnternet Haberciliğinde Gündem Yaratmak Sertifika Programı

İnternet Haberciliğinde Gündem Yaratmak Sertifika Programı

Beykoz Üniversitesi, “İnternet Haberciliğinde Gündem Yaratmak Sertifika Programı” düzenliyor.

Dijital düzene geçiş habercilik faaliyetlerini de etkiledi. Basılı gazeteler yerini dijital ortama bırakırken haber alma hızlandı. Bu noktada “gazetecilik faaliyetlerinde ne gibi değişimler yaşandı, dijital düzene nasıl ayak uyduruldu” sorularına “İnternet Haberciliğinde Gündem Yaratmak Sertifika Programı”nda yanıt aranıyor.

Beykoz Üniversitesi’nin sertifika programının açıklaması şöyle:

“Yeni bir dünya kuruluyor. Dijital düzen artık hepimizin cebinde. Artık ileti alan değiliz, hepimiz iletiler yaratıyoruz. Medya bu değişimin dışında kalabilir miydi? Her şey gibi o da düzene uydu. Kağıt yerini internete bıraktı. Günler tam anlamıyla kısaldı. Artık saniyeler içinde haber alıyoruz. Tepkimizi de haber kadar hızlı veriyoruz.

İnternet sitelerini okuyor, internet televizyonlarını izliyor, internet radyolarını dinliyoruz. Hepsini kendimiz de üretebiliyoruz.

İşte herkesin doğal gazeteci olduğu koşullarda farklar belirleyici oluyor. Mesele şu milyonlarca insanın arasında nasıl gündem yaratacağız? Hem de bunu doğru içerikle nasıl yapacağız?

Beykoz Üniversitesi sertifika programı da bu sorunun yanıtını internet medyasında kendi yolunu açan gazetecilere verdiriyor. O yanıtı gazeteci adayları ve meraklılarıyla buluşturuyor.

4 hafta sürecek sertifika programında katılımcılar internet medyasında gündem yaratmanın köşe taşlarını öğrenecek. Yaratıcılıklarını tecrübe ile birleştiren insanlarla kendi geleceklerini biriktirecek.

Gülşah Elikbank’ın moderatörlüğünü yaptığı programda Yavuz Oğhan, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Okan Aslan olacak. Kim bilir belki de geleceğin medya yaratıcıları bu programdan çıkacak.

İnternet Haberciliğinde Gündem Yaratmak Sertifika Programı

Tarih: 15 Kasım – 22 Kasım – 29 Kasım – 6 Aralık ( 4 hafta Cuma günleri)

Saat: 19.00 – 21.30

Yer: MasterCamp Nişantaşı Atiye Sok.

Maksimum katılımcı: 30 kişi”