Ana sayfa Gündemden Haberler İstanbul, 30 Ağustos’a Etkinlikleriyle Hazır

İstanbul, 30 Ağustos’a Etkinlikleriyle Hazır

30 Ağustos Zafer Bayramı için geri sayım sürerken birçok ilde de bayram için etkinlikler başladı. Nüfusun en kalabalık olduğu il olan İstanbul’da 30 Ağustos Zafer Bayramı için birçok etkinlik düzenlenecek. Büyük zaferin 97. yılının çoşku ile kutlanması için birçok noktada etkinlik alanları oluşturulacak. Peki 30 Ağustos’ta İstanbul’da hangi etkinlikler yapılacak?

30 Ağustos’ta İstanbul’da hangi etkinlikler yapılacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Milli Mücadelemizin kaderini değiştiren zaferimizin 97. yıldönümü İBB tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ile kutlanacak. 30 Ağustos’ta İstanbul’da hangi etkinlikler yapılacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Milli Mücadelemizin kaderini değiştiren zaferimizin 97. yıldönümü İBB tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ile kutlanacak.
Programlar çerçevesinde Taksim Meydanı Metro İstasyonu, Pendik Sahili, Üsküdar Meydanı, Avcılar Sahil Parkı, Kadıköy İskelesi İstanbul Kitapçısı, Miniatürk ve Esenler’de etkinlikler düzenlenecek.

Milli mücadelemizin kaderini değiştiren büyük zaferimizin 97. yılı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenleyeceği etkinliklerle kutlanacak. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman askerlerimizin ve büyük milletimizin azim ve kararlılığın eseri olan büyük zaferimizin heyecanı İstanbul’un her yerinden hissedilecek.

– BU ZAFER HEPİMİZİN –
Bağımsızlık yürüyüşünde elde ettiğimiz Büyük Zafer’imizin gururunun hep birlikte yaşanması için kent genelinde organizasyonlar gerçekleştirilecek. Herkesi büyük zaferin coşkusuna ortak edecek kutlamalarda İstanbullular farklı bir “bayram heyecanı” yaşayacak.

– BÜYÜK USTADAN GRAVÜR SERGİSİ  –
Etkinlikler kapsamında ressam Cemal Akyıldız’ın Mustafa Kemal Atatürk Gravür Sergisi 26 Ağustos saat 18:00’den itibaren Taksim Meydanı metro istasyonu girişinde görülebilecek. Bir Cumhuriyet ve İstanbul sevdalısı olan Cemal Akyıldız, Türkiye’de gravür tekniğiyle resim sanatının son temsilcisi olarak kabul ediliyor.

– İSTANBUL KIRMIZI BEYAZA BÜRÜNECEK –
Kutlamalar için İstanbul’un çeşitli noktaları ay yıldızlı bayrağımızla donatılırken, etkinlik programı toplu ulaşım araçlarının bilgi ekranlarında görülebilecek.

30 Ağustos Üsküdar’da düzenlenecek olan kutlamalarda Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesli beşlisi olan Golden Horn Brass ve usta sanatçı Candan Erçetin dinleyenlere müzik ziyafeti verecek. Ardından gerçekleşecek olan su, ışık, lazer ve pyro gösterileriyle Üsküdarlılara görsel şölen yaşatacak.

Pendik Sahili’nde  İBB Kent Orkestrası Konseri, Avcılar Sahil Parkı’nda Koray Avcı Konseri, Kadıköy İskelesi İstanbul Kitapçısı’nda İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğrencilerinden Klasik Türk Müziği Konseri, Miniatürk’te masal dinletisi, Esenler Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde Nazım Hikmet’in Eserinden Uyarlama Kuvay-ı Milliye Destanı isimli tiyatro oyunu sergilenecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ETKİNLİKLERİ –

Üsküdar Meydan Etkinlikleri Saat: 20.00 – 23.00 Üsküdar Meydanı 30 Ağustos

İBB Kent Orkestrası Konseri Saat: 20.00 – 22.00 Pendik Sahil 30 Ağustos

Koray Avcı Konseri Saat: 21.30 Avcılar Sahil Parkı 30 Ağustos

Klasik Türk Müziği Konseri Saat: 11.30 Kadıköy İskelesi İstanbul Kitapçısı

Miniatürk’te Masal Dinletisi Saat 11:00 15:00 Miniatürk

Kuvayi Milliye Destanı Saat 20:00 Esenler Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi