Ana sayfa Son Dakika Haberleri Cumhuriyet Haftası’nda Boğazdaki Gemilere Türk Bayrağı

Cumhuriyet Haftası’nda Boğazdaki Gemilere Türk Bayrağı

İstanbul Valiliği, Cumhuriyet’in 96. yıl dönümü münasebetiyle 29 Ekim Haftası boyunca Boğaz’dan geçen tüm gemilere bayrak dağıtıyor.

25 Ekim-1 Kasım Cumhuriyet Haftası’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Boğaz’daki bütün gezi motorları, balıkçı gemileri, yatlar, yolcu motorları, gezi tekneleri, acente botları, deniz otobüsleri, vapur ve feribotlar, demirli ticari gemiler ve Boğazlarımızdan kılavuz kaptanlar eşliğinde geçmekte olan tüm gemilere toplam 5 bin adet Türk Bayrağı dağıtılıyor.

Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, Deniz Liman Şube Müdürlüğü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen faaliyet, İstanbul Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce kaydedilerek özel bir film oluşturuldu.

Gemi kaptanları farklı dillerde söyledikleri “Yaşasın Cumhuriyet” sözleriyle Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Gemiler Ziyaretçilerini Bekliyor

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Sahil Güvenlik ve Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı bünyesinde bulunan sahil güvenlik botları 29 Ekim günü Büyükdere Sarıyer, Paşabahçe Beykoz, Ataköy Marina Bakırköy, İDO İskelesi Tuzla ve Avcılar’da halkın ziyaretine açık olacak. Vatandaşlar gemileri, 29 Ekim Salı günü 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.

29 Ekim günü Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emrinde bulunan iki adet fırkateyn ve bir adet kurtarma gemisi, Dolmabahçe, Moda ve Beykoz önlerinde demirleyecek. Gemiyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için 10.00 -18.00 saatleri arasında Beşiktaş Deniz Müzesi İskelesi, Kalamış Marina Opet İskelesi ve Beykoz Sahili’nden teknelerle ulaşım sağlanacak.