Ana sayfa Son Dakika Haberleri Genç güreşçi Kerem Kamal Dünya Şampiyonu

Genç güreşçi Kerem Kamal Dünya Şampiyonu

Türkiye Güreş Federasyonu‘ndan yapılan açıklamaya göre, Estonya’nın başkenti Tallinn’de gerçekleştirilen şampiyonada grekoromen stil 60 kilo final mücadelesinde mindere çıkan Kerem Kamal, Ermeni rakibi Sahak Hovhannisyan’ı üstün bir oyun sonunda 7-2 yenerek dünya şampiyonu oldu.
Grekoromen Stilde Kerem Kamal Dünya Şampiyonu olurken, Türkiye takım halinde üçüncü oldu. Ayrıca Doğan Kaya ve Beytullah Kayışdağ Bronz madalya kazandı.
KEREM KAMAL ÜST ÜSTE 3. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU
Avrupa ve Dünya Şampiyonu Kerem Kamal; Cezayirli, Azerbaycanlı ve Kırgız rakiplerinden sonra Avrupa şampiyonu Ermeni rakibi Sahak Hovhannisyan’ı da finalde (7-2) yenerek Grekoromende Gençler Dünya Şampiyonu oldu. Böylece Kerem Kamal Gençlerde üst üste 3. kez Dünya Şampiyonu oldu.
KARİYERİ ŞİMDİDEN ŞAMPİYONLUKLARLA DOLU
Manisa Akhisar Bld Spor Kulübünde yetişen ve halen Pendik İhtisas Spor Kulübü Güreşçisi olan Kerem Kamal’ın; Yıldızlarda 2 kez, Gençlerde 1 kez, U23’te de 2 kez, Toplam 5 Avrupa Şampiyonluğu, Gençlerde 3 Dünya Şampiyonluğu, Yıldızlarda 3 Dünya 2.’liği, 1 Avrupa 3.’lüğü bulunuyor. Ayrıca Kerem Kamal U23’te Dünya 3.’sü, Büyüklerde de Avrupa 3.’sü oldu.