Ana sayfa Son Dakika Haberleri İBB’den Ücretsiz Çekici Hizmeti

İBB’den Ücretsiz Çekici Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, yolda kalan araçlara anında müdahalede bulunmak ve trafikteki aksamaları minimum düzeye çekmek adına şehrin belirli noktalarında ücretsiz çekici hizmeti sunuyor.

İBB zabıta ekipleri, İstanbul Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ile işbirliği yaparak, trafik kazası veya arıza sonucu yolda kalarak trafik akışını yavaşlatan araçların alınarak müsait olan en yakın güvenli alana bırakılmasını sağlamak adına ücretsiz çekici hizmetini başlattı.Otomobil, Minibüs gibi küçük araçları çekmek üzere toplam 12 adet kayar kasalı çekici aracı, Otobüs, kamyon gibi büyük araçlar için de 4 adet vinç hizmet veriyor.
Her çekicide kamera bulunuyor. İBB Trafik Kontrol Merkezi ve Çevreyolları Emniyet Trafik Denetleme Merkezi aracılığıyla polisler mobese kameralarını ve araç içindeki kameraları izleyerek, çekicilerin kısa sürede olay yerine intikal etmelerini sağlıyor.İstanbul’un 14 noktasında bekletilen araçlar herhangi bir olumsuzluk durumunda ani müdahalede bulunarak, trafiğin düzenini sağlamaktadır.

Bu noktalar Avrupa Yakası’nda;

1. Haliç
2. Maslak
3. Şirinevler
4. Küçükçekmece
5. Mahmutbey Gişeler
6. Hal Kavşağı
7. Beylikdüzü
8. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Anadolu Yakası’nda

1. Kavacık
2. Bostancı Kavşağı
3. Ümraniye Tepeüstü
4. Çamlıca Gişeler
5. Kurtköy Gişeler
6. Kartal