Ana sayfa Ümraniye Haberleri Ümraniyeli Minik Şeflerden Başkan Yıldırım’a Ziyaret

Ümraniyeli Minik Şeflerden Başkan Yıldırım’a Ziyaret

Ümraniye’de bir anaokulunda eğitim gören minik şefler, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a sürpriz yaparak anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Öğretmenleri ile birlikte belediyeye gelen minik şefler, anaokulunun ‘Mutfak Atölyesi’nde yaptıkları ürünleri Başkan Yıldırım’a takdim etti.

Ümraniye Nurten Yıldırım Sancak Anaokulu’nda eğitim gören çocuklardan oluşan minik şefler, Okul Müdürü Hatice Şengül Pınar ve öğretmenleri ile birlikte Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a sürpriz bir ziyaret yaptı. Okulun ‘Mutfak Atölyesi’nde çalışma yaparken giydikleri şef kıyafetleri ile Başkan Yıldırım’ı ziyaret eden öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdu. Henüz beş yaşında olmalarına rağmen ‘Mutfak Atölyesi’nde yaptıkları ürünleri Başkan Yıldırım’a takdim eden öğrenciler, Başkan Yıldırım’ı hayran bıraktı. Başkan Yıldırım da çocuklara hediyeler vererek birlikte fotoğraf çektirdi. Okulda yaptıkları aktiviteleri anlatan minik şefler, Başkan Yıldırım ile bir süre sohbet etti.

BAŞKAN YILDIRIM: ‘‘ÇOCUKLARIN HER BİRİ BİR ŞEF OLMUŞ’’

Minik şeflerin yaptığı ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Çocuklarımız hocalarımızla birlikte anaokulundan itibaren okula hazırlık aynı zamanda hayata hazırlık anlamında değerli çalışmalar yapıyorlar. Çocukların her biri bir şef olmuş. Hepsini tebrik ediyorum. Bu çocuklarımız bu vesile ile hayatı öğreniyorlar, hayatın boş olmadığını görüyorlar. Ben önce hocalara daha sonra velilere, çocuklara değer verip okul öncesi hazırladıkları için çok teşekkür ediyorum. Hepsine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Çocukların Mutfak Atölyesi’nde yaptığı çalışmalarla küçük kas gelişimine katkıda bulunduklarını ve çocukların özgüven kazandıklarını dile getiren Okul Öncesi Öğretmeni Seçil Emre, “Bakanlığımızın 2023 vizyonu kapsamında atölyeler kuruldu bilindiği üzere okullarda. Bizim okulumuzda da ‘Mutfak Atölyesi’ kuruldu. Çocuklarımıza yaşam becerileri kazandırmak amacıyla çeşitli aktiviteler yaptırıyoruz. Bütün okul, program dahilinde Mutfak Atölyesi’ne iniyor. Yine program dahilinde günlük yaşam becerilerine katkıda bulunacağı etkinlikler ve çalışmalar yapıyoruz.” diye konuştu.